אספקלריה הבהרות משפטיות

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

להלן מספר הבהרות שחשוב לקחת לתשומת לב בעת השימוש באספקלריה. רשות העיון באספקלריה מותנית בידיעתך את התנאים הללו ובהסכמתך להם.

נודה לך אם תקדיש מזמנך לשם קריאת דף זה, ואנו מקווים שתיהנה מהחוויה שמעניקה לך אספקלריה.

הבהרה כללית

אנא ודא שאתה מבין כי המידע המסופק כאן מובא בצורה חופשית ובחינם, ולא נערך כל הסכם או חוזה בינך לבין הבעלים או המשתמשים של אתר זה, בעלי השרתים שבהם מאוחסנת האנציקלופדיה, התורמים הפרטיים לאספקלריה, כל מנהל של הפרויקטים, טכנאים או כל אדם אחר שקשור בכל דרך לפרויקט הזה או לפרויקטים אחרים החשופים לטענותיך נגדם באופן ישיר. כל הזכויות שמורות (c) למכון חכמת התורה בע"מ (חל"צ) על כל הערכים באספקלריה, (למעט ערכים שערים או פסקאות המועתקים או משוכתבים מוויקיפדיה ומוויקישיבה או מחבדפדיה). מותר לך לקרוא את הכתוב באספקלריה אך התר זה לא יוצר או מרמז לכל אחריות בשום חלק של אספקלריה או של סוכניו, חבריו, יזמיו או כל משתמש אחר.

אספקלריה לא נבדק בצורה אחידה. הקוראים, שעשויים לתקן טעויות או להסיר הצעות מטעות, עושים זאת ללא כל חובה משפטית לעשות כך, ולכן כל המידע הנקרא כאן הוא ללא כל התחייבות מרומזת של התאמה עבור כל תכלית או שימוש כלשהם.

שום נזק השלכתי לא יכול להידרש נגד אספקלריה, מכיוון שהיא מיזם התנדבותי של פרטים, המפותח בצורה חופשית כדי ליצור מאגר פתוח ומקוון של מקורות אינפורמטיביים, תורניים וחינוכיים.

המידע הזה מובא לך בחינם ואין כל הסכם או הבנה בינך לבין אספקלריה בנוגע לשימוש שלך או כל שינוי שלך במידע זה מעבר כמו כן, אף אחד באספקלריה אינו אחראי לגבי כל שינוי, עריכה, הוספה או הסרה של כל מידע, שאתה עלול לכתוב באספקלריה או בכל פרויקט אחר הנקשר בה.

הכותבים באספקלריה מתחייבים לפעול בהתאם לחוק בתום לב, תוך אחריות אישית וציבורית שלא להפר את החוק ולא להשחית את התכנים המופעים באתר. אין להכניס לאתר תכנים המהווים הפרה של זכויות יוצרים, חוק איסור לשון הרע, הוצאת דיבה, או הפרה של כל דין אחר, לרבות גילויים של סודות מדינה, מסמכים פרטיים המוגנים על ידי חוק הגנת הפרטיות, מדגמים, פטנטים סודות מסחריים.

השחתת ערכים בזדון היא עבירה על פי "חוק המחשבים".

אין אספקלריה אחראי להפרה של זכויות יוצרים, לשון הרע, הוצאת דיבה, או הפרה של כל דין אחר, לרבות גילויים של סודות מדינה, מסמכים פרטיים, מדגמים, פטנטים וסודות מסחריים, ואחריות בגין מעשים אלה מוטלת על הכותבים לבדם.

אספקלריה נערך על ידי הציבור הרחב ולכן תיתכנה השחתות הן של מלל והן של תמונות. אין אספקלריה אחראית להשחתות אלה, ונעשה כל מאמץ על מנת לתקנן.

באופן עקרוני, אספקלריה מאפשר העלאת תמונות או כתיבת תוכן אשר אינו מפר את כלליה ואת חוקי המדינה; כך מאפשר העלאת כל תוכן מקורי בעל ערך אנציקלופדי, אשר ניתן לאשש אותו ואשר אינו מהווה הפרה של זכויות יוצרים ומבצעים. הפרות של כלל זה הן השחתה, אספקלריה עושה כל מאמץ למנוע אותן.

יש לזכור כי אספקלריה היא גוף התנדבותי, וככזה, ייתכן שייארך זמן מה בטרם תתוקן ההשחתה. אין אספקלריה אחראית לכל נזק שייגרם בפרק זמן זה.

אספקלריה הוא אנציקלופדיה צעירה אשר נמצאת עדיין בהתהוותה, ולכן ייתכנו בערכים שגיאות, נקיטות עמדה, סתירות, או אי התאמות עם הכללים לעיל.

מהיותה של אספקלריה התנדבותית, אין היא אחראית לכל נזק שיגרם בשל הסתמכות על הערכים, ובמידה ומתגלה הפרה של הכללים, תעשה כל מאמץ לתקן את הערך.

אספקלריה אינו מתחייב לתקפות

אספקלריה הוא אנציקלופדיה בעל תוכן פתוח ומקוון; מיזם התנדבותי של קבוצות ויחידים, השוקדים לפיתוח מאגר משותף של הידע התורני והכללי. המבנה שלו מאפשר לכל פרט לערוך את התוכן הנמצא בה.

עם כל הרצון הטוב של העורכים, הם עשויים לטעות. אנא קחו בחשבון שהמידע המופיע כאן, לא בהכרח נכתב או נבדק על ידי מומחים בתחומם, בעלי הידע הנדרש כדי להעניק לך מידע מושלם, מדויק או אמין לגבי כל נושא אליו מתייחסים המאמרים באספקלריה.

נחטא לאמת אם נאמר, שלא תוכל למצוא הרבה מידע בעל ערך ומדויק באספקלריה, אך למרות זאת עליך לזכור, שאספקלריה, מטבעו, אינו יכול להתחייב לתקפות ונכונות המידע המובא בו. המידע עשוי להיערך, להשתנות, ואף להינזק על ידי מי שהדעה שלו לא תואמת לידע המקובל בתחום מסוים, שאתה מתעניין ללמוד אודותיו.

אנחנו מחפשים דרכים כדי לבחור ולאשר גרסאות יותר אמינות של ערכים, אבל עדיין ללא כל אחריות.

אף אחד מהמחברים, תורמים, ספונסרים, מנהלים, טכנאים, או כל אחד אחר הקשור באספקלריה, בכל דרך או מובן אפשרי, איננו יכול להיות אחראי לגבי הופעתו של כל מידע לא-אמין או מוציא דיבה, או לגבי השימוש שלך במידע, המוכל בתוך או מקושר באמצעות דפים אלו.

אם אתם צריכים ייעוץ מסוים (לדוגמה, רפואי, משפטי, פיננסי או ניהול סיכונים) אנא היוועצו במומחה, שהוא בעל רישיון או בעל ידע מבוסס בתחום המבוקש.

ראו בהמשך הבהרות ספציפיות לגבי תחומי הרפואה והמשפט.

אספקלריה אינו מקור לייעוץ רפואי

אספקלריה כולל נושאים רפואיים רבים; למרות זאת, איננו יכולים להבטיח בשום אופן שהמידע בהם נכון. אין שום ביטחון שכל משפט במאמר הנוגע בנושאיים רפואיים הינו אמת, נכון או מדויק. אפילו אם נקבעת עובדה רפואית נכונה, ייתכן שהיא לא תהיה מתאימה לגביך או לגבי הסימפטומים שלך.

המידע הרפואי אותו נותן אספקלריה הוא, במקרה הטוב, בעל אופן כללי ואינו יכול להוות תחליף לעצת מומחה רפואי, כלומר, רופא מורשה, אחות, רוקח או כל אדם אחר מסוג זה. אספקלריה אינו רופא.

אף אחד מהתורמים, מפעילי מערכת, מפתחים או נותני החסות של אספקלריה או אף אחד אחר הקשור בדרך כלשהי לאספקלריה אינו יכול לקחת אחריות על התוצאות או השלכות של כל ניסיון להשתמש או לאמץ משהו מן האינפורמציה או הדיס־אינפורמציה המוצגים באתר זה.

אין לראות בשום דבר באספקלריה או במיזם אחר של מכון חכמת התורה בע"מ (חל"צ) ניסיון להציע או להגיש חוות דעת רפואית או חוות דעת לשימוש בתרופות.

מובן שאתם מוזמנים לתרום לערכים ברפואה או בריאות ולקרוא אותם.

אספקלריה אינו מקור לייעוץ משפטי

אספקלריה מכיל מאמרים בנושאים משפטיים רבים, אולם מאחר שמדובר באנציקלופדיה חופשית, ייתכנו אי דיוקים. אין להסתמך על ערכים אלה כאל מידע משפטי מדויק. ייתכנו שינויים בדין החל ממדינה למדינה, וכן ייתכנו שינויים בחקיקה ובפסיקה של כל מדינה ומדינה. ערכים יכולים להיות מבוססים על המצב המשפטי ששרר בעת הכנתם, אולם עובדה מסוימת, תקדים חדש, או הלך רוח שונה בבתי המשפט, עשויים לשנות את המצב, ואף להפוך אותו לחלוטין.

המידע המצוי באספקלריה הוא מידע כללי, ואין בו כדי להחליף מידע הניתן על ידי בעל מקצוע. על המעוניינים בייעוץ משפטי פרטני לפנות לעורך דין העוסק בתחום, ואין אספקלריה אחראי לכל נזק או תוצאה שתגרם בעקבות הסתמכות על המידע המופיע בו.

כל התוכן המצוי באספקלריה אינו מהווה ייעוץ משפטי כהגדרתו בחוק, ואינו מתיימר להיות ייעוץ כזה.

השתמש באספקלריה על אחריותך בלבד

אנא נקוט בכל האמצעים הדרושים כדי לוודא, שכל מידע, שאתה מקבל מאספקלריה נכון ומאומת.

אם יש הצעות כלשהן בנוגע לפעילויות מסוכנות, בלתי-חוקיות או לא מוסריות, זכור שכולם יכולים לכתוב מידע זה באספקלריה, והם עשויים להיות לא מתאימים בכדי לספק עבורך את המידע, שנודע לך לגביו צורך באמצעי זהירות הולמים, או בצעדים שבהם אתה יכול לנקוט כדי למנוע פציעה, נזק גופני או כל נזק אחר לעצמך, ברכוש או מוניטין.

אנא הייה מודע לכך שכל מידע שאתה עשוי למצוא באספקלריה עלול להיות לא מדויק, מטעה, מסוכן או בלתי חוקי.

חובה לבדוק ולאמת כל פרט מידע הנמצא באספקלריה, והאחריות בגין שימוש במידע ותוצאותיו מוטלת כולה על הקורא ועליו בלבד, לכן, האימות העצמאי שלך מומלץ ביותר.

אם אתה זקוק לייעוץ ספציפי (למשל, רפואי, משפטי, ניהול סיכונים) אנא היוועץ במומחה, שהוא בעל רישיון או בעל ידע בתחום המבוקש.

אספקלריה עשוי להכיל תכנים שאינם חוקיים

אנא שים לב, שהמידע הנמצא כאן עשוי לעבור על חוקיה של המדינה או של תחום השיפוט שבו אתה נמצא בעודך צופה במידע זה. אספקלריה לא מעודד עבירה על שום חוק שהוא, אבל מאחר שמידע זה מאוחסן על שרת במדינת ישראל, הוא מתוחזק בהתאם להגנות המורשות כולן תחת חוקי מדינת ישראל ותחת ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם של האומות המאוחדות.

החוקים במדינתך עשויים שלא להכיר בחופש הדיבור בתור חוק של מדינת ישראל או של העקרונות שבמגילת האו"ם, ולכן במצב שכזה, "אספקלריה" איננו יכול להיות אחראי לגבי כל עבירה פוטנציאלית על חוקים שכאלו, שאתה יכול לעשות באמצעות קישור לדומיין זה או שימוש של המידע המובא כאן בכל דרך, אמצעי או מובן אחר.

אספקלריה עשוי להכיל תכנים שאינם לרוחך

מטרתו של אספקלריה היא לשמש אוסף של מידע תורני ואנושי, וככזה מצויים בו מאמרים רבים הכתובים בהתנדבות על ידי כותבים רבים. חלק מהמאמרים יכולים להיחשב כפוגעניים, או בוטים על ידי חלק מהקוראים. על הכותבים להימנע מלכתוב בצורה פוגענית וכן להעלות תמונות אשר יכולות להיחשב כפוגעניות, אבל אין אספקלריה אחראי לכל נזק אשר יכול להיגרם עקב עיון בערכים או בתמונות המופיעים באספקלריה.

אספקלריה נערך על ידי הציבור הרחב ולכן תיתכנה השחתות הן של מלל והן של תמונות. אין אספקלריה אחראי להשחתות אלה, ועושה כל מאמץ על מנת לתקנן.

כעיקרון אספקלריה מאפשר העלאת תמונות או כתיבת תוכן אשר אינו מפר את הכללים שלו, ואת חוקי המדינה, כך יאפשר העלאת כל תוכן מקורי בעל ערך אנציקלופדי, אשר ניתן לתומכו, ואשר אינו מהווה הפרה של זכויות יוצרים ומבצעים. הפרות של כלל זה הן השחתה אספקלריה עושה כל מאמץ למנוע אותן.

יש לזכור כי אספקלריה הינו גוף התנדבותי, וככזה, ייתכן שייקח זמן מה בטרם תתוקן ההשחתה. אין אספקלריה אחראי לכל נזק שיגרם בפרק זמן זה.

אספקלריה הוא אנציקלופדיה צעירה שעדיין בהתהוותה, ולכן ייתכנו בערכים שגיאות, נקיטות עמדה, סתירות, או אי התאמות עם הכללים לעיל. מהיותו של אספקלריה התנדבותי, אין הוא אחראי לכל נזק שיגרם בשל הסתמכות על הערכים, ואם מתגלה הפרה של הכללים, תעשה כל מאמץ לתקן את הערך.

תנאי שימוש וזכויות יוצרים

אנא ודא שאתה יודע כי כל הזכויות שמורות (c) למכון וידע כהלכה בע"מ (חל"צ) על כל הערכים והתכנים באספקלריה, מותר לך לקרוא ולהעתיק במסגרת שימוש הוגן.

  • כל עריכה שלכם באספקלריה מהווה הצהרה מצדכם כי הינכם בעלי הזכויות על עריכה זו ותוכנה, והינכם תרומים את זכויותכם על עריכה זו ותוכנה למכון חכמת התורה.
  • מכון חכמת התורה שומר לעצמו את הזכות לא לפרסם או למחוק ערכים שאינם לרוחו.
  • מכון חכמת התורה שומר לעצמו את הזכות לחסום משתמשים שאינם לרוחו.
  • אין להעתיק ערכים, קטעים מערכים, תמונות, מתוך אספקלריה ללא אישור בכתב ממכון חכמת התורה (למעט ערכים המצוין עליהם אחרת).
  • תורם התוכן יכול לפרסם את התכנים שיצר בפלטפורמה לא מקוונת גם ללא קרדיט.
  • אין להעתיק ערכים מאתרים אחרים או מכל מקום המפר זכויות יוצרים ולפרסמם באספקלריה.
  • אין להעלות תמונה המפרת זכויות יוצרים וכן אין להעלות תמונה ללא הצהרה כי אתם בעלי הזכויות של התמונה.

נוהל "הודעה והסרה"

מכון חכמת התורה רוצה לוודא שהוא לא מפר זכויות קנייניות של מישהו ובכל התוכן שבאספקלריה ניתן לשימוש בלי חשש לחבות משפטית. כדי להיות הוגנים כלפי יוצרים ובעלי זכויות יוצרים אחרים, המדיניות שלנו היא להגיב להאשמות לכאורה בדבר פגיעה כאשר הן תואמות את הדרישות הפורמליות של Digital Millennium Copyright Act (ראשי תיבות DMCA). בתנאים המתאימים ל־DMCA, נחסום, בנסיבות הולמות, משתמשים וחשבונות במערכת וברשת אשר יָפֵרוּ שוב ושוב את הכללים.

אם אתה הבעלים של תוכן שנעשה בו שימוש בלתי־הולם ללא רשותכם באספקלריה, באפשרותך לבקש שהתוכן יוסר בהתאם ל־DMCA. כדי להגיש בקשה כזאת נא לכתוב לנו בדואר אלקטרוני aspaklaria@hamichlol.org.il או בדואר רגיל לנציג המשפטי המוגדר שלנו בכתובת הזאת.

הערות שוליים